Ponovo sjajan na golu: Burić imao 11 odbrana u pobjedi Flensburga na gostovanju kod Bergischera

Flensburg je u utakmici 22. kola rukometne Bundeslige savladao Bergischer na gostovanju (20:21), a velike zasluge za to ima bosanskohercegovački golman Benjamin Burić.

Bergischer je većinom prvog poluvremena imao prednost, koja je u jednom trenutku iznosila tri gola, ali sa samo golom prednosti domaći su otišli na odmor (10:9).

Koliko je utakmica bila zanimljiva govori i podatak da se u drugom poluvremenu vodstvo konstantno smjenjivalo, a da nijedan tim nije imao više od jednog gola prednosti te je na kraju Flensburg slavio.

Na golu gostiju još jednom je sjajan bio reprezentativni golman BiH sa 11 odbrana, dok su Gottfridsson i Johannessen pogodili po pet puta, dok je u poraženom timu najefikansniji bio Gunnarsson sa pet pogodaka.