Ponovo bez Muse u sastavu: Anadolu Efes nakon produžetka slavio na gostovanju Baskoniji

Košarkaši Anadolu Efesa slavili su na gostovanju Baskoniji nakon produžetaka rezultatom 111:101. Regularni dio meča završen je 92:92.

U sastavu turskog tima nije bilo bosanskohercegovačkog košarkaša Džanana Muse.

Od starta su gosti krenuli znatno bolje u meč i imali su vodstvo, a osjetniju prednost Efes pravi sredinom druge dionice kada odlazi na čak 15 poena razlike. Ipak, stigao je brz odgovor Baskonije koja do poluvremena spušta to na pet razlike (41:46).

I drugo poluvrijeme proteklo je pretežno u vodstvu gostiju, ali u samom finišu Baskonija se vraća i čak dolazi do prednosti. Na kraju smo dobili produžetke u kojima se gosti bolje snalaze i dolaze do trijumfa.

Goste je do trijumfa vodio Shane Larkin sa 28 poena, 21 je dodao Kruno Simon, a 14 Vasilije Micić. S druge strane, najefikasniji je bio Achille Polonara sa 23 poena, četiri više od Rokasa Giedraitisa.

Ovom pobjedom Efes je osigurao domaći teren u play-offu, dok je od doigravanja udaljio ekipu Baskonije koja sada na omjeru 18:15.