Pomračenje Raptorsa u trećoj četvrtini, Warriorsi napravili “break” za izjednačenje u seriji

Warriorsi su napravili “break” i slavili sa 109:104 u drugoj utakmici NBA finala odigranoj u Torontu. Tako su izjednačili na 1-1 u seriji, koja se sada seli u Oracle Arenu, dvoranu aktuelnih prvaka.

Raptorsi su bili bolji u prvom poluvremenu, imali i opipljivu prednost pred kraj druge četvrtine (56:45), ali u trećoj dionici uslijedilo je totalno pomračenje za domaće fanove. Warriorsi su pokazali zbog čega su šampioni i kontrama kreirali niz od 18-0 za vodstvo 72:59.

Djelovalo je da se ošamućeni Toronto nakon toga neće vratiti u utakmicu, ali uporni kanadski tim ponovo je zaigrao prepoznatljivu odbranu i pred kraj meča skoro sustigao Golden State. Svakako je domaćim igračima pomogla i činjenica da se u međuvremenu povrijedio Klay Thompson (istegnuće tetive).

Kada je Danny Green trojkom smanjio na 104:106 na 27 sekundi prije završetka susreta, nada se pojavila. Ali brzo se i ugasila, jer je veteran Andre Iguodala pogodio na drugoj strani parketa tricu za konačnih 104:109.

U redovima pobjedničkog sastava najefikasniji je bio Thompson sa 25 poena, Steph Curry je dodao 23, Draymond Green bio nadomak triple-doublea (17 poena, 10 skokova, 9 asistencija). Kod Raptorsa je daleko najbolji bio Kawhi Leonard (34 poena, 14 skokova).

Treći susret finala se igra u Ouklendu, u noći između srijede i četvrtka. Očekuje se povratak Kevina Duranta nakon oporavka od povrede, ali sad je neizvjestan nastup Klaya Thompsona za Warriorse.

Toronto – Golden State 104:109 (1-1)