Poluvrijeme velikog derbija: Ahmetović pogodio za vodstvo Sarajeva, Koševo “eksplodiralo”

Veliki sarajevski derbi igra se na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase između Sarajeva i Željezničara, a nakon prvog poluvremena bordo klub ima prednost od jednog gola nakon pogotka Ahmetovića (1:0).

Prva šansa na utakmici viđena je u drugoj minuti. Bodul se namještao i šutirao iskosa sa desne strane, no lopta je otišla pored gola. Nedugo nakon toga Željezničar je napravio pritisak, ali Plavi nisu uspjeli uputiti udarac na gol domaćih. Plavi su imali veliku šansu u 14. minuti kada je Trako izblokirao Boju.

Sarajevo je imalo terensku inicijativu, no jedan period nije bilo šansi. Blažević je šutirao u 25. minuti, ali lopta je završila u rukama Dizdarevića. Tri minute poslije poigravali su se u zadnjoj liniji Sarajeva, međutim to nije iskoristio Mujezinović, koji je šutirao preko gola.

Poslije pola sata igre bordo klub je došao u prednost. Ramić je uputio sjajnu loptu za Oremuša na desnoj strani, a on je u petercu pronašao Ahmetovića, koji je pogodio za 1:0. Nakon pogotka Koševo je “eksplodiralo”, a zbog velike bakljade navijača domaćeg kluba utakmica je bila kratko i prekinuta.

U finišu prvog poluvremena gosti sa Grbavice imali su jednu šansu. Sjajan udarac Mekića otišao je pored gola Sarajeva. Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.