Poluvrijeme u Mostaru i Širokom: Bilbija pogodio za vodstvo Plemića u derbiju, miruju mreže na Pecari

Zrinjski vodi na poluvremenu gradskog derbija protiv Veleža u 13. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine (1:0), dok u drugoj utakmici koja se igra u terminu od 17 sati, a sastaju se Široki Brijeg i Olimpik, mreže miruju.

U prvom poluvremenu Brkić je održao Zrinjski u životu. Imao je dvije sjajne intervencije. Prvo je pokušao Radovac u četvrtoj minuti, kada je šutirao preko gola, a zatim je dobar pokušaj Cvijanovića zaustavio golman Plemića.

U 15. minuti dosuđen je penal za domaće, jer je Zeljković srušio Filipovića, a siguran sa bijele tačke za 1:0 bio je Bilbija. Brandao je pokušao iz slobodnjaka u 22 minuti, kada je lopta otišla preko gola, a u 31. minuti Anđušić je odlično pokušao glavom, no još jednom je bio fenomenalan Brkić.

Tek drugi udarac u okvir gola Veleža domaći su uputili u 40. minuti kada je Stojkić šutirao daleko van okvira gola.

U drugom susretu, u kojem su se sastali Široki Brijeg i Olimpik, nije bilo pravih prilika i mreže su ostale mirovati.