Poluvrijeme u Mostaru: Hrabri Klis opet dao gol Borcu, Zakarić u nadoknadi vratio gostima vodstvo

Završeno je prvo poluvrijeme revanš utakmice polufinala Kupa BiH između Klisa i Borca, a trenutni rezultat je 1:2.

Pružio je opet klub iz Buturović polja sjajan otpor Borcu, imao nekoliko dobrih prilika i radio dobar presing na zadnju liniju Banjalučana, koji su do vodstva stigli u sudijskoj nadoknadi.

Agresivno je i rastrčano Klis ušao u meč, ali brzo je to “ukrotio” Borac i uspostavio apsolutnu inicijativu te počeo prijetiti golu Cere.

Prva veća šansa na meču viđena je u 9. minuti kada nakon odličnog ubačaja iz kornera Milojević šutira malo pored gola Klisa na kojem stoji Cero.

Četiri minute poslije nije bilo spasa za tim iz Buturović pola. Zakarić je lijepo proigrao Moraitisa, Grk izašao sam pred Ceru i matirao ga za 0:1. Ipak, već u 14. minuti Klis uspijeva da uzvrati.

Do ekspresnog poravnanja domaći stižu nakon kardinalne greške Milojevića koji gubi loptu na 25 metara od gola, uzima mu je iskusni Vila i lagano pogađa za 1:1.

Mogao je Borac u 19. minuti vratiti prednost, ali mladi Čavić nije imao sreće. Povukao je loptu i sa 30 metara raspalio po njoj, a ona je na kraju odsjela na stativi gola domaćih. U 26. minuti vidjeli smo i ogromnu šansu za Vranješa, koji iz idealne pozicije šutira pored gola.

U 43. minuti smo vidjeli sjajan udarac Šabanovića iz slobodnjaka, ali Lakić vadi tu loptu iz rašlji gola i sprječava Klis da dođe do vodstva.

U sudijskoj nadkonadi do drugog gola dolazi Borac. Viđena je jako konfuzna situacija nakon ubačaja iz slobodnjaka, a nakon nekoliko odbijanaca Zakarić šalje loptu u gol za 1:2.