Poluvrijeme na stadionu Rođeni: Rudar ima sigurno vodstvo, Velež s igračem manje

Nakon prvog poluvremena na stadionu Rođeni, Rudar ima sigurno vodstvo protiv domaćeg Veleža od 0:2.

Hladan tuš za Mostarce desio se već u drugoj minuti. Golman Kačavenda se poigravao, loptu mu oduzeo Nikola Mandić i zatim rutinski poentirao.

Nakon početnog šoka, Velež je preuzeo dominaciju u posjedu lopte, ali izostale su konkretnije prilike.

Gosti iz Prijedora su se uspješno branili, da bi vodstvo udvostručili u 29. minuti. Strijelac je bio Amoah, koji je materijalizirao dobar kontranapad Rudara i asistenciju Mandića.

Kola su nastavila juriti nizbrdo za Velež i u nastavku meča. Prvo Dejanović nije iskoristio situaciju “jedan na jedan” protiv vratara Šćekića, da bi Rođeni ostali s igračem manje u 40. minuti, kada je Osmić dobio drugi žuti karton.

Na odmor su ekipe otišle kod dva gola prednosti za Rudar.