Poluvrijeme na Koševu: Tuzla City vodi protiv Olimpika golom Brkića iz penala

Završeno je prvo poluvrijeme posljednjeg duela 28. kola Premijer lige, a Tuzla City na Koševu protiv Olimpika vodi sa minimalnih 0:1.

Do vodstva je tim iz Simin Hana došao u 10. minuti igre kada je nakon sjajnog prodora Adnan Džafić iznudio penal pošto ga je s leđa srušio Nebojša Gavrić.

Odgovornost je preuzeo Goran Brkić i rutinski pogodio gornji lijevi ugao gola Adnana Hadžića za 0:1.

Najbolju priliku Olimpik je imao u 29. minuti kada je Kenan Horić nakon kornera glavom šutirao tik pored stative, a ranije je udarcem s 20 metara prijetio i Faris Handžić.

Podsjećamo, meč je jako važan za oba tima i bodovi su im prijeko potrebni – Olimpiku u borbi za opstanak, a Tuzla Cityju kako bi ostao blizu četvrtog mjesta koje vodi u Evropu.