Poluvrijeme na Jošiku: Hebibović vodi ubjedljivo Sarajevo ka osmini finala, Radničkom poništen gol

Sarajevo je uspjelo već u prvom poluvremenu da riješi pitanje pobjednika u meču 1/16 finala Kupa BiH, pošto vodi sa 0:4 protiv domaćeg Radnika iz Lukavca na stadionu Jošik..

Bordo tim je furiozno ušao u meč i već nakon tri minuta vodio sa 0:2. U prvoj minuti je mrežu domaćih tresao Haris Handžić, da bi vodstvo udvostručio Anel Hebibović.

Sjajni Hebibović je bio strijelac i u 20. minuti, kada je povisio na 0:3.

U 15. minuti je viđena sumnjiva situacija u kaznenom prostoru gostiju. Tada je jedan fudbaler Lukavčana pao, ali sudija Topalović se nije odlučio dosuditi penal.

Četvrti gol za Sarajevo u 37. minuti postiže Amar Rahmanović, nakon što se lopta poslije njegovog šuta odbila od jednog defanzivca Radničkog.

Radnički u 40. minuti dolazi do gola preko Dautovića, sudija Topalović je pokazao na centar, ali je ipak nakon konsultacija s pomoćnicima odlučio poništiti pogodak domaćih…

Sarajevu preostaje da rutinski odradi drugo poluvrijeme i u osmini finala Kupa zakaže duel sa Krupom, koja sredinom drugog dijela vodi sa visokih 0:3 na Policama protiv Leotara.

Pogledajte prva dva gola Sarajeva NA OVOM LINKU!

Drugi gol Hebibovića možete vidjeti OVDJE!