Poluvrijeme na Ilidži: Zmajevi imaju dvocifrenu prednost protiv Latvije u tvrdoj utakmici

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice 4. kola kvalifikacija za Eurobasket između Bosne i Hercegovine i Latvije, dugo smo gledali jako tvrd meč, ali su se Zmajevi raspucali u samom finišu i na odmor odlaze s dvocifrenom prednošću (40:28).

Dakle, još samo 20 minuta dijeli BiH od plasmana na Eurobasket, pošto će ga osigurati ako u ovom meču slave pobjedu.

Latvijci su bolje otvorili meč i na startu došli do prednosti od 2:9, nakon čega trojkom uzvraća Edin Atić, a to je razbudilo Zmajeve, koji serijom 7-0 hvataju priključak i dolaze do poravnanja.

Potom tri i po minute prije kraja prve dionice Sulejmanović svojim poenima donosi prvo vodstvo BiH od 12:11, a Roberson ga povećava sjajnom trojkom nakon čega je uslijedio i time-out gostiju.

Uslijedila je kriza u napadu reprezentacije BiH, koja se nekoliko minuta mnogo mučila i bila bez ideje, a to je prekinuo pogodak Miloševića za 22:19 nakon tri minute igre u drugoj dionici.

Nije u napadačkim akcijama briljirala ni Latvija, koja se također jako patila, te imala veliki broj izgubljenih lopti, čak jedanaest.

U završnici druge četvrtine su se raspucali Zmajevi i s dvije postignute trojke stigli i do dvocifrene prednosti od 40:28. S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Kamenjaš i Atić večeras predvode BiH, te nakon prvog dijela imaju po 10 poena.

Treba napomenuti da je ofanzivni skok je donio prevagu našem timu. Zmajevi su uhvatili 13 skokova u napadu, a Latvijci nisu imali niti jedan.