Poluvrijeme foto-finiša u Premiershipu: Redsi nakratko imali titulu, City kreirao preokret

Trenutno se igraju utakmice posljednjeg 38. kola engleskog Premiershipa, a ljubitelji fudbala svjedoče dramatičnom finišu u trci za titulom.

Bitka se vodi između Manchester Cityja i Liverpoola, s tim da Građani trenutno imaju bod više. Obje ekipe trenutno vode na poluvremenu, ali u jednom momentu Liverpool je držao ruku na trofeju za prvaka.

Redsi su, naime, poveli preko Manea u 17. minuti protiv Wolverhamptona, dok je Brighton svega par minuta kasnije poveo protiv Cityja golom Glenna Murraya. Dakle, tad je Liverpool preuzeo vrh tabele.

No, zatim su preokrenuli puleni Pepa Guardiole. Izjednačio je Sergio Aguero u 28. minuti, a deset minuta kasnije Aymeric Laporte glavom zatresao za 2:1 prednost Cityja.