Poluvrijeme: Dva gola na startu meča na Otoci, Ibanez umalo pogodio iz kornera na Tušnju

Dvije utakmice 16. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine počele su u 13 sati, a nakon prvog poluvremena rezultat meča na Otoci između Olimpika i Tuzla Cityja je 1:1, dok na Tušnju nema pogodaka na okršaju Slobode i Zrinjskog.

Utakmica Olimpika i Tuzla Cityja počela je sjajno. Fantastičan pogodak za 0:1 postigao je Džafić u trećoj minuti, a samo dvije minute poslije dosuđen je penal za Vukove. Loptu je uzeo Osmanović i realizovao udarac sa bijele tačke za 1:1.

Gosti su imali šansu u 21. minuti kada je Hadžić odbranio snažan udarac Karjaševića. Uslijedio je nakon toga mirniji period igre i do kraja prvog dijela utakmice nije bilo promjene rezultata. U finišu poluvremena Hadžić je zaustavio Badjija.

Na Tušnju čekalo se do devete minute na prvi udarac kada je Mašić pokušao, ali nije bilo nikakve opasnosti po gol Tuzlaka. Na drugoj strani prvi šut je uputio Husejinović. Slabijom lijevom nogom poslao je loptu daleko pored gola u 17. minuti.

U 25. minuti Ibanez je umalo pogodio direktno iz kornera. Golubović je morao reagovati i izvadio je loptu ispod prečke. Plemići su dominirali na terenu, a nakon manjih šansi u 39. minuti Mašić se našao pred golom i iz drugog pokušaja iz dobre situacije poslao je loptu pored gola. Do kraja poluvremena mreže su ostale mirne.