Poluvremena: Željo poveo, Sloboda poravnala nakon diskutabilnog faula, Zrinjski nastavio po starom

Završena su prva poluvremena utakmica u Mostaru i Tuzli. Zrinjski nakon prvih 45 minuta utakmice 18. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine vodi protiv Posušja golom Nemanje Bilbije, dok je neriješeno na Tušnju u meču Željezničara i Slobode (1:1).

Prvi pokušaj na stadionu Pod Bijelim brijegom desio se u sedmoj minuti. Jukić je iz slobodnjaka poslao loptu preko gola. Zlomislić je pogodio prečku nakon jedne nesigurne intervencije golmana Posušja u 17. minuti. Četiri minute poslije Barišić je loše pokušao glavom. Stoper Zrinjskog glavom je poslao loptu preko protivničkog gola.

Plemići su poveli novim golom Bilbije. Jukić je centrirao iz slobodnjaka, a iskusni napadač mostarskog kluba je malo zahvatio loptu glavom i skrenuo je u mrežu. Samo dvije minute poslije gosti su imali veliku šansu, no Čondrić je odbranio udarac Leke. U finišu prvog dijela Posušje je još jednom zaprijetilo, ali je udarac Lauša išao ravno u Čondrića i završen je prvi dio rezultatom 1:0.

Početak utakmice na Tušnju protekao je poprilično mirno. Jedina šansa u ranoj fazi viđena je u trećoj minuti kada je Jusić šutirao glavom, a Bender uhvatio loptu. Golman Željezničara odbranio je i udarac Karišika iz voleja u 12. minuti. Veliku priliku Sloboda je imala u 19. minuti. Husejinović je šutirao glavom malo pored gola.

Bilo je ponovo opasno pred golom Plavih u 27. minuti. Beganović je pokušao, ali je neko od igrača Željezničara loptu skrenuo u korner. Na drugoj strani Hajdarević je šutirao, a Bukvić izbio loptu u korner. Nakon odličnog udarca Mujezinovića iz slobodnjaka izvrsno intervenisao Bukvić u 30. minuti. Samo minutu poslije Mujezinović je ubacio sa lijeve strane, a Vrhovac je pogodio glavom za 0:1.

Sloboda je u 42. minuti uspjela doći do poravnanja. Dosuđen je diskutabilan prekršaj za Slobodu. Husejinović je iskosa sa desne strane iz prekida ubacio pred gol Plavih, a Ramić je pogodio za 1:1. Napadač tuzlanskog kluba nije želio slaviti pogodak jer je svojevremeno nosio dres kluba sa Grbavice. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.