Počela liga u Južnoj Koreji: Suwon poražen kod favorita, Sulejman Krpić meč odgledao sa klupe

Utakmicom prvog kola nakon duge pauze danas je otvorena južnokorejska K liga, a Jeonbuk je na otvaranju bio bolji od Suwona rezultatom 1:0.

Suwon, za kojeg nastupa bosanskohercegovački napadač Sulejman Krpić, imao je pred sobom najteže moguće gostovanje u prvom kolu.

Jeonbuk je dugo lomio otpor gostiju, a na ruku im je išla činjenica što su posljednjih 15 minuta imali igrača više zbog isključenja Terryja Antonisa.

To su domaći i iskoristili pošto je u 84. minuti za prva tri boda u sezoni pogodio Lee Dong-Gook.

Sulejman Krpić će za ovosezonski debi čekati drugu priliku, pošto je ovaj meč odgledao s klupe.