Pobjednički niz Sarajeva nastavljen i u derbiju protiv Širokog: Tatar obradovao navijače na Koševu

Na Koševu je odigrana derbi utakmica 11. kola Premijer lige BiH, a Sarajevo je pogotkom Benjamina Tatara savladalo Široki Brijeg s 1:0.

Otvaranje susreta je prošlo prilično mirno, a obje ekipe su igrale dosta oprezno i bez previše rizika.

Prvo veće uzbuđenje je donijelo i pogodak. U 29. minuti je s lijeve strane ubacio Selmir Pidro, a Benjamin Tatar pogađa glavom za 1:0. Bio je to njegov šesti ovosezonski gol.

Široki je nakon toga zaigrao nešto otvorenije, ali do prave šanse nisu mogli. Eliomar je u 39. minuti šutirao iz daljine, ali siguran je bio Kovačević.

Pred sam kraj poluvremena odličan šut je uputio Amar Rahmanović, ali je odbranio Bandić.

U nastavku je Široki Brijeg bio nešto aktivniji, ali je Sarajevo odlično čuvalo stečenu prednost. Eliomar je u 76. minuti dobro ubacio, bilo je opasno, ali je Kovačević uhvatio loptu.

Halilović je pet minuta prije kraja mogao riješiti pitanje pobjednika, pobjegao je odbrani Širokog, izašao sam pred Bandića, ali on brani njegov udarac.

Do kraja nije bilo promjene pa je Sarajevo tako nastavilo svoj pobjednički niz. Ovo je treći vezani trijumf Bordo tima u Premijer ligi BiH.

Sarajevo – Široki Brijeg 1:0 (Tatar 29’)

Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka) Stadion Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 3.500

Žuti kartoni: Stanojević, Kovačević (Sarajevo) Kovačić (Široki Brijeg).

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Stanojević, Hebibović (od 78. Šabanović), Ahmetović (od 75. Handžić), Rahmanović (od 60. Halilović), Velkoski, Adukor, Dupovac, Tatar.

ŠIROKI: Bandić, Kvesić (od 70. Jurić), Kožul, Barišić (od 46. Begonja), Babić, Eliomar, Ćorluka (od 58. Popović), Kovačić, Perković, Bagarić, Marković.