Pobjednička serija Brooklyna okončana u Bostonu, skroman učinak Džanana Muse

Nakon četiri uzastopne pobjede, seriji Brooklyn Netsa došao je kraj. Poraženi su u gostima kod jednog od favorita Istočne konferencije, Boston Celticsa, 110:121.

Pružili su Netsi solidan otpor. Vodili su na poluvremenu (57:63), dobro se držali u trećoj četvrtini, ali potpuno se raspali u zadnjoj dionici.

Razbio ih je raspoloženi Kemba Walker, playmaker Bostona je utrpao 39 poena u prvom meču nakon oporavka od povrede. Dobar nastup u pobjedničkom sastavu ostvario je i Jaylen Brown (22 poena, 10 skokova).

Kod Brooklyna su se istakli Garrett Temple (22 poena), Joe Harris (21 poen) i Jarrett Allen (17 poena, 14 skokova).

Naš Džanan Musa imao je skroman nastup za 16 minuta u igri. Upisao je 4 poena (šut 2-6) i 2 skoka.

Susret je obilježio i neprijateljski doček koji su navijači Celticsa priredili bivšem igraču Bostona Kyrieu Irvingu. Iako nije nastupio, bek Netsa je stigao s ostatkom ekipe u TD Garden gdje ga je publika dočekala salvama uvreda i zvižduka, a neki su nosili i transparent s natpisom “Kukavica”.