Pobijedili domaćina i branioca titule u finalu: Meksikanci nastavili rekordni niz u Gold Cupu

Minimalnom pobjedom na Soldier Fieldu u Čikagu nad domaćinom i braniocem titule, reprezentacijom SAD-a, Meksiko je osvojio Gold Cup.

To je ukupno 11. put da su popularni Sombrerosi šampioni kontinentalnog turnira koji okuplja selekcije Sjeverne i Centralne Amerike, odnosno osmi otkako nosi naziv Gold Cup. Naravno, apsolutni su rekorderi ovog takmičenja.

Pobjedonosni pogodak za konačnih 1:0 djelo je Jonathana Dos Santosa u 73. minuti. Bila je to lijepa akcija Meksikanaca koja je krunisana fantastičnim šutem nogometaša Los Angeles Galaxyja u sami kut američkog gola.

Amerikanci su imali svoje šanse, pogotovo u prvom poluvremenu, ali Guillermo Ochoa je s nekoliko sjajnih intervencija sačuvao mrežu te tako doprinio trijumfu.

Fudbaleri SAD tako su propustili priliku da odbrane titulu na svom terenu, dok su meksičko fudbaleri donijeli veliku radost svojoj naciji.