Play-off EL: Malmo razbio Bnei Yehudu, Kerlina i Topčagićeva Suduva odoljela Ferencvarosu

Fudbaleri Malmoa savladali su izrealsku Bnei Yehudu sa 3:0 i stigli su nadomak plasmana u grupnu fazu Evropske lige.

Švedski tim, koji je u prethodnoj rundi eliminsao našeg predstavnika ekipu Zrinjskog, za samo devet minuta je “nokautirao” Izraelce i stekao je zavidan kapital pred revaš za sedam dana.

Veteran Markus Rosenberg je postigao dva brza gola u 36. i 40. minuti, a goste je dokrajčio Oscar Lewicki pogotkom u 47. minuti za konačnih 3:0.

U istom terminu igrali su i litvanska Suduva i Ferencvaros, a iako su gostili bili favoriti, pogodaka nije bilo. U domaćem sastavu 90 minuta odigrali su bh. igrači Semir Kerla i Mirhet Topčagić.