Play-off Evropske lige: BATE Borisov razbijen u Astani, Kazahstanci na pragu grupne faze

Prvi današnji meč play-offa Evropske lige odigrali su Astana i BATE Borisov, a domaćin je bio ubjedljiv i slavio je rezultatom 3:0.

Riječ je o duelu kojeg je, umjesto BATE Borisova, moglo igrati Sarajevo, no na kraju su Bjelorusi bili tim koji se plasirao u play-off.

Tu ih je dočekao vrlo nezgodan rival, raspucana Astana koja je danas pokazala svu svoju snagu i slavila rezultatom 3:0.

Nakon poluvremena Kazahstanci su imali dva gola prednosti, pošto su pogađali Marin Tomasov i Yuri Logvinenko.

Konačnih 3:0 u 52. minuti postavio je Runar Sigurjonsson sa bijele tačke. Tako je Astana zabilježila veliku pobjedu pred revanš u Bjelorusiji, no ipak ćemo putnika u grupnu fazu saznati nakon tog duela.