Pirova pobjeda Rome, Lazio u finalu Italijanskog kupa

Fudbaleri Lazia prvi su finalisti Italijanskog kupa nakon što su u revanšu poraženi od Rome 3:2.

Nebeskoplavi su u prvom susretu kao domaćini slavili sa 2:0, te su imali veliku prednost koja je Romu tjerala da od početka igra ofanzivno. Možda bi sve bilo drugačije da je Džeko na početku meča iz blizine pogodio, ali lopta je otišla pored gola.

Ipak, u finišu prvog dijela nakon slabe reakcije zadnje linije Vučice lopta se odbila do Milinković-Savića koji je sigurno pogodio za 0:1, nakon čega su sve dileme bile gotovo riješene. U 43. minuti Roma je uspjela da poravna preko El Shaarawya i bio je to tračak nade, ali i on se brzo ugasio.

Nakon lijepe i tečne akcije u 56. minuti drugog dijela Immobile je izašao sam ispred golmana, te je smireno poslao loptu u mrežu za vodstvo Lazija 1:2. Roma se nije predavala, pa je ponovo u 66. minuti nakon stative El Shaarawya na pravom mjestu bio Salah, te je odbijenu loptu pospremio u gol za 2:2.

Do kraja su Romi bila potrebna tri gola za prolaz, ali od toga su bili daleko. Ipak, u posljednjim momentima Salah je svojim drugim golom donio pirovu pobjedu Vučici 3:2 i samo malu utjehu, jer će Lazio igrati u finalu protiv boljeg iz duela Napoli-Juventus (1:3).

Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta zaradivši i žuti karton u prvom dijelu, dok je na drugoj strani i Senad Lulić igrao cijeli meč.