Petom uzastopnom pobjedom Clippersi se izjednačili s Nurkićevim Portlandom na vrhu Zapada

Košarkaši Los Angeles Clippersa pobijedili su Atlanta Hawkse poslije velikog preokreta na njihovom parketu rezultatom 127:119 i ostvarili petu pobjedu u nizu.

Ekipu iz Kalifornije do trijumfa su predvodili igrači iz centarske linije – Montrezl Harrell je imao 25 poena, 11 skokova i četiri blokade, a Tobias Harris 24 poena i osam skokova. Mike Scott je dodao 18, a Lou Williams 16, uz sedam skokova i 11 asistencija.

Srbijanski centar Boban Marjanović je dobro koristio vrijeme na parketu i za devet minuta ubacio 12 poena. Miloš Teodosić je za isto vreme ostvario dva skoka, asistenciju i ukradenu loptu.

Za Hawkse, Tre Young je imao 25 poena i 17 asistencija, a 21 poen je ubacio Taurean Prince.

Poslije prvog poluvremena u kojem su se ekipe smjenjivale u vodstvu, domaći su uspostavili kontrolu u trećoj dionici i serijom 11-0 otišli na velikih 15 poena prednosti (87:72).

Clippersi su se ubrzo trgli i najprije do kraja četvrtine uspjeli prepoloviti zaostatak, a zatim i preuzeti vodstvo na startu posljednjeg kvartala. Tome je prethodila serija 16-2.

Uslijedio je period ujednačene igre, prije nego što su gosti podigli ritam u posljednjih nekoliko minuta i ubrzo otišli na nedostižnih +9 (119:110).

Clippersi su sada izjednačeni u omjeru (11-5) sa vodećom ekipom Zapada, Nurkićevim Portlandom, a Atlanta je 14. na Istoku sa 3-14.