Peti uzastopni trijumf u ABA ligi: Igokea u Beogradu pobijedila Partizan

Igokea je došla do pete uzastopne pobjede u ABA ligi, a večeras su u 18. kolu savladali Partizan na gostovanju u Beogradu (75:83).

Partizan je u prvom dijelu utakmice smao u jednom trenutku u prvoj četvrtini imao prednost, kada je napravio seriju od 11:0 i poveo sa 11:8. Do odlaska na odmor Igosi su imali vodstvo i poluvrijeme završeno je rezultatom 36:42.

Bh. predstavnik u trećoj dionici došao je do dvocifrene prednosti, a u finišu Partizan je kratko u dva navrata preuzeo vodstvo. S poenom prednosti Igokea je ušla u posljednjih deset minuta gdje je uspjela zadržati vodstvo i na kraju slaviti.

Thomas je bio najefikasniji na utakmici sa 18 poena, pet skokova i tri asistencije, ali to nije pomoglo Partizanu. Igokeu su do trijumfa vodili Clemmons i Ilić sa po 16 poena, a pratio ih je Jošilo sa 14.