Peti uzastopni remi Athletic Bilbaa, Kenan Kodro dobio priliku sa klupe

U utakmici 21. kola španske La Lige bodove su podijelili Espanyol i Athletic Bilbao (1:1), a priliku sa klupe dobio je bosanskohercegovčki napadač Kenan Kodro. Ovo je bio peti uzastopni remi za Bilbao.

Baskijci su poveli u 12. minuti kada je pogodak postigao Asier Villalibre. Isti fudbaler imao je veliku priliku i u 28. minuti. Do kraja prvog dijela utakmice nije bilo većih uzbuđenja, tako da se rezultat nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme počelo je mirnije, a Villalibre je novu veliku šansu imao u 63. minuti kada je šutirao pored gola. Odmah nakon toga na drugoj strani Raul De Tomas je zatresao mrežu Bilbaa za poravnanje.

Kodro je u 84. minuti dobio priliku sa klupe, kada je zamijenio strijelca prvog gola Villalibrea. Najbolju šansu do kraja utakmice imao je Espanyol preko Lei Wua, no rezultat se nije mijenjao.