“Petarda” Real Madrida protiv Leganesa, Luka Jović postigao prvijenac

Real Madrid je u utakmici 11. kola španske LaLige ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Leganesa (5:0), a na ovom susretu prvijenac u dresu Kraljevskog kluba postigao je Luka Jović.

Rodrygo je u sedmoj minuti doveo Kraljeve u vodstvo, a samo minutu poslije Toni Kroos je udvostručio prednost domaćih. U 24. mintui dosuđen je penal za Real, a Soriano je odbranio Ramosu, koji je iz drugog pokušaja pogodio za 3:0.

U 67. minuti Kenneth Omeruo je skrivio penal, a siguran sa bijele tačke bio je Benzema. U prvoj minutu sudijske nadoknade Jović je postavio konačnih 5:0, a ovo je bio prvijenac srbijanskog napadača u dresu Kraljevskog kluba.