Premijer liga: Sloboda u uzbudljivom meču bolja od Vogošće, Izviđač i Borac sigurni kod kuće

Rukometaši tuzlanske Slobode su nakon uzbudljivih 60 minuta upisali petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu BiH, nakon što su večeras u Mejdanu u okviru 8. kola Premijer lige BiH savladali Vogošću rezultatom 29:26 (12:11).

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast Edhemu Sirći nedavno preminulom treneru RK Vogošća i legendi bosanskohercegovačkog rukometa.

Slobodu su do pete ovosezonske pobjede u prvenstvu predvodili kapiten Emir Suhonjić sa sedam, Alen Ovčina sa pet, te Adnan Tufekčić, Damir Halilković, Edin Klis i Bečić Anes sa po četiri postignuta gola.

U ekipi Vogošće Benić Ivan postigao je šest golova, Duško Čelica i Adis Hrbat pet, dok je Elis Memić postigao četiri gola.

Sloboda nakon osam kola ima 10 osvojenih bodova i utakmicu manje.

U narednom kolu koje je na rasporedu u subotu ekipa Slobode je trebala gostovati u Gračanici. Susret je otkazan zbog nastupa Gračanice u EHF European Cup-u. Vogošća u narednom kolu dočekuje Krivaju iz Zavidovića, saopćeno je iz RK Sloboda.

Kada su ostali rezultati u pitanju, Izviđač i Borac nisu imali problema na svom terenu da upišu pobjede.

Podsjetimo, jučer je Sloga u Doboju nadigrala Gračanicu, dok su dva meča (Iskra – Bosna i Konjuh – Lokomotiva) odgođeni.