Peta pobjeda ove sezone: Nica trijumfovala protiv Bresta na Allianz Rivieri

Nica je savladala Brest na Allianz Rivieri u devetom kolu francuske Ligue 1 rezultatom 2:1, a ovo im je bio peti trijumf ove sezone u Ligue 1.

U prvom dijelu utakmice NIca je u potpunosti dominirala, međutim nije bilo mnogo velikih prilika. Jean-Clair Todibo je u 45. minuti jednu odbijenu loptu poslao u mrežu za 1:0.

Nica je bila opasna i na startu drugog dijela utakmice, a u 61. minuti Melvin Bard je udvostručio prednost domaćih, koji su u nastavku kreirali još nekoliko šansi.

U drugoj minuti sudijske nadoknade Franck Honorat je pogodio i smanjio na 2:1, a potom je Calvin Stengs propustio veliku šansu za Nicu i ostao je rezultat nepromijenjen.