Pet golova u Đenovi: Lazio upisao pobjedu na gostovanju i ostao za vratom Juventusu

Fudbaleri Lazija slavili su u 25. kolu Serije A na stadionu Luigi Ferraris u Đenovi sa 2:3.

Poveli su Rimljani već u drugom minutu, sjajan prodor Adama Marušića, otresao je dvojicu čuvara i na kraju veoma efektno zatresao mrežu Genoe.

Nakon toga je Caicedo imao veliku šansu već u 14. minutu, ali je Perin uspio da ukrotiti njegov pokušaj.

U 27. minutu je veliku priliku imala i domaća ekipa, bivši igrač Juventusa Favilli je tukao glavom, ali je pogodio desnu stativu.

Mogao je rezultat desetak minuta kasnije da poravna i Ankersen, ali je Strakosha sjajno intervenisao.

Nakon šest minuta igre u nastavku gosti iz Rima stižu i do drugog pogotka, Ciro Immobile je veoma precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora i tako došao do svog 27. gola u Seriji A ove sezone.

Uzvratila je Genoa na sjajan način samo šest minuta kasnije, izvrstan udarac Cassate sa ivice kaznenog prostora, Strakosha je bio nemoćan, 1:2.

Ipak, u 71. minutu Lazio ponovo dolazi do dva gola prednosti, fantastično izveden slobodan udarac Cataldija, Perin je ostao ukopan.

Correa je samo sedam minuta kasnije imao veliku priliku da stavi tačku na ovaj susret, ali je Perin sjajno intervenisao.

Uspjeli su Đenovljani ipak da uvedu meč u neizvjesnu završnicu, u 90. minutu je sa kreča bio precizan Criscito za 2:3 na Ferrarisu.

Međutim, rezultat se nije mijenjao, pobjeda Lazija za ostanak na drugom mjestu, sa samo bodom zaostatka za liderom Juventusom.

U ovom meču očekivano nije nastupio Senad Lulić, koji se oporavlja od povrede.