Pet bh. fudbalera nastupilo u posljednjem kolu turske Superlige, Mešanović postigao pogodak

U terminu od 17 sati odigrano je šest utakmica posljednjeg kola turske Superlige, međutim one nisu imale rezultatskog značaja. Nastupilo je pet bosanskohercegovačkih fudbalera, a Muris Mešanović je postigao pogodak.

Muris Mešanović postigao je vodeći pogodak za Denizlispor na gostovanju kod Karagumruka, ali na kraju je njegov klub doživio ubjedljiv poraz (5:1). Mešanović je odigrao cijeli susret, dok u redovima domaćih nije bilo Ervina Zuaknovića zbog suspenzije.

Gaziantep je slavio na gostovanju kod Hatayaspora (0:1), a jedini pogodak postigao je Jefferson u 73. minuti. Svih 90 minuta odigrao je bh. veznjak Zvonimir Kožulj, koji je imao manju minutažu ove sezone.

Kasimpasa je poražena u gostima kod Sivasspora (2:1), a cijeli susret odigrao je Haris Hajradinović, dok nije bilo Armina Hodžića zbog povrede. Basaksehir je savladao Rizespor u gostima sa 0:2, a u rosteru nije bilo Edina Višće.

Antalaypor i Konyaspor su odigrali utakmicu bez pogodaka, a starteri kod gostiju bili su Amir Hadžiahmetović i Amar Rahmanović.