Penal drama u Gimaraešu: Pickford na sjajan način donio treće mjesto Englezima (VIDEO)

Reprezentacije Švicarske i Engleske su se sastale danas u Gimaraešu u utakmici za treće mjesto na završnom turniru Lige nacija. Slavili su Englezi nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (6:5).

Englezi su bolje otvorili utakmicu i već u 3. minuti ozbiljno zaprijetili preko Harryja Kanea, čiji je silovit udarac završio na prečki gola Švicaraca.

U 14. minuti je Yann Sommer odlično odbranio pokušaj Raheema Sterlinga, te je onda uslijedio nešto mirniji period utakmice.

Do kraja poluvremena je još zaprijetio Dele Alli, koji je dobro skočio nakon ubačaja, ali je šutirao preko gola.

U drugom dijelu je prvu priliku imala selekcija koju s klupe predvodi Sarajlija Vladimir Petković.

Igrala se 57. minuta kada je Granit Xhaka silovito šutirao iz blizine, ali je Pickford zaustavio taj šut. Onda je uslijedila nova dominacija Southgateovih izabranika.

Prijetili su u nekoliko navrata, a još dva puta pogađali prečku. Lopta jednostavno nije htjela u gol.

Englezi u 84. minuti dolaze do vodstva preko sjajnog Calluma Wilsona, ali je gol poništen nakon intervencije iz VAR sobe. Dosuđen je prekršaj napadaču Gordi Albiona.

Regularnih 90 minuta je tako završeno bez golova, a nije promjene bilo ni u produžecima, iako je Engleska stvorila još nekoliko prilika te ponovo pogađala prečku preko Sterlinga.

Uslijedila je penal serija. Prva je šutirala Engleska, koju je Maguire doveo u vodstvo, ali je onda uzvratio Zuber. Zatim smo vidjeli panenku Rossa Barkleyja, te siguran pogodak Xhake za 2:2.

Onda su u trećoj seriji pogađali Sancho i Akanji. Sterling je nakon toga vratio prednost Englezima na 4:3, ali neumoljivi su bili i Švicarci. U četvrtoj seriji je pogodio Mbabu.

Na iznenađenje svih, loptu je u petoj seriji uzeo Pickford, koji je pogodio fantastičnim udarcem u lijevi gornji ugao za 5:4. Schar je pogodio za 5:5 i drama je produbljena.

Na kraju se u junaka utakmice promovisao sjajni Jordan Pickford, koji je zaustavio udarac Josipa Drmića, nakon što je za 6:5 pogodio Eric Dier.

Švicarska – Engleska 5:6 (nakon penala)