Penal drama na Stamford Bridgeu: Kepa junak Plavaca za veliko londonsko finale

Fudbaleri Chelseaja plasirali su se u finale Evropske lige nakon što su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Eintracht na Stamford Bridegeu sa 4:3. U prvom meču u Frankfurtu i u revanšu u Londonu nakon 90 minuta i produžetaka bilo je 1:1.

Nakon 1:1 iz prve utakmice Plavci su imali prednost pred svojim navijačima, a kada je Ruben Loftus-Cheek u 28. minuti donio Chelseaju vodstvo činilo se da će londonski tim sigurno u finale.

Ipak, Nijemci se nisu predavali. Od početka su igrali hrabro, a takva igra im se isplatila u 49. minuti kada je Luka Jović uspio da poravna na 1:1 i postavi potpuni egal u dvije utakmice.

Do kraja nekoliko prlika na obje strane, ali ušlo se u produžetke. U prvih 15 minuta Eintracht je imao dvije velike šanse preko Kostića i Hallera, ali sreća je bila saveznik Plavaca. U oba navrata sjajno su reagovali Luiz i Zappacsota spasivši svoj gol.

Drugi produžetak nije donio ozbiljnije šanse, pa se pristupilo izvođenju penala.

Haller i Barkley su bili sigurni u prvoj seriji. Jović je zatim pogodio za goste, dok je udarac Azpilicuete obranio Trapp. De Guzman je zatim bio siguran za 1:3, a Jorginho je smanjio na 2:3. U četvrtoj seriji Hinteregger je slabo šutirao po sredini, a Kepa ga je pročitao. David Luiz je potom bio jako precizan za 3:3. Kepa je u odlučujućoj petoj seriji odbranio udarac Paliencije, a Hazard je bio siguran za plasman Plavaca u finale.

Eintracht će u finalu igrati protiv gradskog rivala Arsenala,  a taj meč na programu je 29. maja u azerbejdžanskom Bakuu.