Pehlivanović se u Antaliji priprema za pohod na novo svjetsko zlato u bilijaru

Najbolji bh. igrač bilijara, Sanjin Pehlivanović, gotovo da nema slobodnih dana jer godina mu je ispunjena raznim evropskim i svjetskim prvenstvima, kao i turnirima širom planete.

Nakon što je osvojio Zagreb open, Pehlivanović se vratio u Sarajevo i trijumfovao u 6. kolu državne lige, a već sutra putuje u Tursku.

Pehlivanović će u Antaliji, od 7. do 9. novembra, nastupiti na Eurotouru, takmičenju najboljih evropskih igrača gdje će brusiti formu za Svjetsko juniorsko prvenstvo koje se igra na Kipru i počinje 20. novembra.

“Na svakom takmičenju trudim se da dam svoj maksimum, pobijedim na svakom meču. Godina je bila izuzetno dobra, nadam se da će tako i završiti”, rekao je aktuelni evropski juniorski prvak.

Iako ima samo 18 godina, Sanjin već treba novu prostoriju kako bi smjestio sve pehare koje je osvojio. Bio je svjetski kadetski prvak (do 17 godina), osmostruki evropski prvak (u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji), a na posljednjem evropskom prvenstvu za seniore osvojio je bronzanu medalju.

Proglašen je za najboljeg mladog igrača Evrope 2017. godine, a ta nagrada mu je posebno draga jer su glasove davali predstavnici svih evropskih Saveza, navijači i komisija EPBF (Evropska bilijar federacija), pa je osim bilijarskih vještina pobjednik morao imati i poštovanje od protivnika i navijača.

Nakon Kipra, Sanjin će odmah putovati za Italiju, u Trevisu 28. novembra počinje Atlantic Challenge Cup, meč između najboljih juniora Evrope i Sjedinjenih Američkih država.

Takmičenje se pravi po uzoru na legendarni Mosconi Cup, okršaje seniora Evrope i SAD, a Sanjin je pozvan da nastupi za Evropu zajedno sa još trojicom najboljih juniora našeg kontinenta, a to su Poljak Wiktor Zielinski, Nijemac Christian Froehlich i Holanđanin Jan Van Lierop, te djevojke Darya Siranchuk (Ukrajina) i My Nguyen (Švedska).