Park Prinčeva “eksplodirao” u nadoknadi: Pochettinov “džoker” donio pobjedu PSG-u

Paris Saint-Germain i Lyon remizirali su u šestom kolu francuske Ligue 1 (1:1), a bila je ovo prva utakmica ove sezone u domaćem prvenstvu u kojoj Parižani nisu upisali trijumf.

Paris Saint-Germain je uz dosta muke savladao u šestom kolu francuske Ligue 1 (2:1), tako da su sada Parižani i dalje maksimalni u domaćem prvenstvu.

PSG je krenuo preofanzivno. Od prve minute zaigrali su Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappe i Angel Di Maria. Ipak, domaći su se mnogo patili.

Bilo je šansi na obje strane u prvom poluvremenu, ali ne i golova. Lavovi su poveli u 54. minuti kada je Lucas Paqueta pogodio, a uposlio ga je Karl Toko Ekambi.

Neymar je u 63. minuti izborio penal, a uzeo je loptu i pogodio sa bijele tačke za 1:1. Za Brazilca ovo je bio peti gol iz penala od posljedjih šest u francuskom prvenstvu.

Maurizio Pochettino pokušao je uvođenjem Achrafa Hakimija i Maura Icardija doći do trijumfa, a ni Lyon nije bezopasan. U sudijskoj nadoknadi na asistenciju Mbappea pogodio je Icardi za 2:1 i Park Prinčeva je “eksplodirao”.