Panathinaikos uvjerljiv u Minhenu, Fenerbahce izlazi iz krize, sigurna pobjeda Reala protiv CSKA

Odigrano je pet utakmica desetog kola košarkaške Eurolige, a nije bilo iznenađujućih rezultata.

Panathinaikos je pobijedio Bayern na gostovanju (75:87). Bavarci su imali prednost nakon prve četvrine od osam poena (24:16), ali istu su ispustili pred odlazak na odmor. U nastavku grčki tim je stekao značajniju prednost koju nije ispuštao do kraja utakmice.

Thomas je ubacio 14 poena u pobjedničkom timu uz dva skoka i isto toliko asistencija, dok je Rice dodao 13 poena, pet asistencija i dva skoka. Clathes je ubacio 12 poena. U redovima Bayerna, gdje nije bilo Nihada Đedovića, Zipser je bio najraspoloženiji sa 23 poena.

Fenerbahce je došao do gostujuće pobjede protiv Asvela (72:88) i polako izlazi iz krize. Serija od 3:0 na početku utakmice bila je jedina prednost domaćih. U nastavku turski tim je došao do velike prednosti, koju je uspio sačuvati i doći do veoma sigurne pobjede na gostovanju.

Štimac je vodio tuski tim do trijumfa sa 21 poenom, osam skokova i asistencijom, a Williams je dodao 17 te Mahmutoglu 14. Lighty je kod poraženih imao skor od 18 poena, a tri manje je ubacio Jean-Charles.

Barcelona je opravdala ulogu favorita protiv Maccabi Tel Aviva (96:73). Rezultat je u većem dijelu utakmice bio u egalu, a španski tim se malo “odlijepio” u finišu treće četvrtine. Dobro su otvorili četvrtu dionicu, te su tako došli do veće prednosti, koju nisu ispuštali.

Odličnu partiju pružio je Mirotić sa 25 poena, 14 skokova i tri asistencije. Higgins je imao učinak od 15 poena, a po tri manje su dodali Kurici Abrines. Dorsey je bio najefikasniji kod gostiju, a Dibartolomeo je dodao 13 poena.

Baskonia je slavila protiv Zenita na svom terenu (70:60). U prvom dijelu susreta smjenjivalo se vodstvo, ali od starta drugog Baskonia nije ispuštala prednost. Do trijumfa vodio ih je Shengelia sa 20 poena, sedam skokova i dvije asistencije. Janning je dodao 11, a Vildoza deset poena. Kod poraženih Ayon je postigao 18 poena.

Real Madrid je bio bolji od CSKA rezultatom 97:81. Španski klub otvorio je sjajno utakmicu serijom od 9:0, ali CSKA je brzo nadoknadila zaostatak. Rezultat je bio u egalu u drugoj dionici, ali je Real odlično odigrao treću i u posljednjih deset minuta ušao sa 11 poena prednosti (75:64). Do kraja su sigurno čuvali vodstvo i ostvarili trijumf.

Champazo je vio raspoložen sa 18 poena, a Deck je dodao 17. Lull je dodao 15, a Fernandez 13 poena. CSKA nije bilo dovoljno 20 poena Voigtmanna. James je ubacio 14, a Blomboy 12 poena.