Paderborn produžio rezultatsku krizu Eintracht Frankfurta, Kapić završio godinu bez debija

Paderborn je ostvario pobjedu protiv Eintracht Frankfurta rezultatom 2:1, a gosti su tako produžili niz bez pobjede na sedam utakmica.

Abdelhamid Sabiri je doveo Paderborn u prednost u devetoj minuti utakmice, a u 18. minuti gosti su tražili penal, ali nakon gledanja VAR-a sudija je pokazao da nema jedanaesterca. Mijat Gačinović je imao šansu za poravnanje u 24. minuti, ali je šutirao pored lijeve stative.

Domaći su imali velike prilike u 36. minuti kada su pokušali Kai Proger i Christopher Antwi-Adjej, nakon odbijene lopte. Bastian Schonlau je udvostručio prednost Paderborna u 41. minuti. U finišu prvog poluvremena novu šansu imao je Gačinović, no nije bilo promjene rezultata.

Nakon nekoliko šansi na obje strane u drugom dijelu utakmice, Frankfurt je smanjio na 2:1 u 72. minuti kada je pogodio Bas Dost. U samom finišu utakmice viđeno je nekoliko šansi, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Rifet Kapić je bio još jednom na klupi Paderborna, ali nije upisao debi ni večeras. Tako je bh. veznjak završio 2019. godinu bez debija za njemačkog bundesligaša.

PADERBORN – EINTRACHT FRANKFURT 2:1