Otvoren put prema novom trijumfu: Sjajni Zmajevi imaju osjetnu prednost protiv Grka na poluvremenu

Košarkaška reprezentacija BiH na odličnom je putu da zabilježi novu pobjedu u kvalifikacijama za Eurobasket, i to protiv Grčke.

Nakon prvog poluvremena meča u latvijskoj Rigi, izabranici Vedrana Bosnića imaju sigurno vodstvo od 49:37.

Odlično Zmajevi otvaraju susret, trojkom Penave bilježe prednost od 9:5, a zatim nastavljaju dizati razliku (17:10, 23:14), da bi zakucavanjem Kamenjaša “pobjegli” na dvocifrenu distancu od 25:14. Prvu četvrtinu naši momci zaključuju rezultatom 26:18.

U istom ritmu nastavljaju u drugoj dionici, a trojkom Sulejmanovića podižu razliku na 13 poena (36:23) u 13. minuti. Ipak, uslijedio je pad u igri bh. tima, što Grci kažnjavaju i prilaze na 39:35.

Srećom, brzo Zmajevi ponovo uspostavljaju kontrolu nad utakmicom, poenima Lazića i Sulejmanovića vraćaju pristojno vodstvo od 49:37. Poluvrijeme je završeno upravo tim rezultatom.