Osvojili Super Bowl nakon 1999. godine: Novi NFL prvaci su LA Ramsi!

Novi NFL prvaci su LA Ramsi. Ekipa iz Los Angelesa bila je domaćin najveće utakmice američkog sporta na svom SoFi stadionu i uspjela je u finalu svladati Cincinnati Bengalse s 23:20.

U utakmici bez mnogo spektakularne igre ipak se sve opet svelo na jedan posjed i nekoliko ključnih poteza, a tu su Ramsi imali zvijezde u liku Coopera Kuppa u napadu i Aarona Donalda u obrani.

Preživjeli su Ramsi i povredu Odella Beckhama Jr., kao i očajan start drugog dijela u kojem su primili TD za 12 sekundi pa odmah izgubili loptu i primili još tri poena.

Mučio se napad Ramsa u drugom poluvremenu, ali je ipak u posljednjem driveu uz pomoć pokoje sumnjive sudačke odluke Matthew Stafford bacio TD Kuppu za konačnih 23:20.

Ostalo je minutu i pol Bengalsima i Joeu Burrowu da dođu do pobjede ili produžetka, ali na ključnom četvrtom za jedan na polovini terena Donald ruši Burrowa, napad Bengalsa se zaustavlja i Ramsi slave naslov.

Ramsey, Miller, Kupp, cijeli niz sjajnih individualaca imao je trener Sean McVay koji slavi također svoj prvi naslov nakon što je poražen u Super Bowlu 2019. od Patriotsa.

Drugi je ovo Super Bowl naslov za Ramse nakon 1999., dok su Bengalsi prekinuli dugu sušu uopće pobjeda u doigravanju, dok će za Burrowa, Chasea i društvo još biti vremena.