Osveta u reprizi finala od prije dvije godine: Mlada reprezentacija Španije je prvak Evrope!

Mlada reprezentacija Španije novi je prvak Evrope u uzrastu do 21 godine. Furija je rezultatom 2:1 bila bolja od Njemačke u finalu odigranom na Dacia Areni u Udinama.

U reprizi prošlog finala Španija se na pravi način revanširala vršnjacima iz Njemačke. Favorizovani tim je bolje otvorio meč i golom Fabiana Ruiza odmah došao u vodstvo.

Igrao se sedmi minut kada je Ruiz povukao jednu kontru i fantastičnim golom pogodio mrežu Nijemaca. I nakon tog gola Španija je bila bolja, ali se na odmor otišlo bez mnogo uzbuđenja.

U 70. minuti dug i lijep napad odigrali su Španci, a onda je loše reagovao golman Njemačke nakon jednog šuta sa distance, lopta je došla do Danija Olma koji lijepo prebacuje Nubela za 2:0.

Do kraja utakmice Elf je uspio samo vratiti neizvjesnost u meč pošto je Nadiem Amiri fantastičnim golom, uz dosta sreće doduše, pogodio sa distance.

Ostalo je 2:1 tako da je Španija, sasvim zasluženo, došla do trofeja Evropskog prvaka.