Ostvarila se Mourinhova želja: Shevchenko porazom debitovao na klupi Đenovljana

Jose Mourinho je na konferenciji za medije pred meč sa Genoom poželio Andriyu Shevchenku da debituje (porazom) kao što je svojevremeno i on i da izgradi karijeru kakvu je Portugalac izgradio. Prvi dio izlaganja Specijalnog se ostvario, za drugi ćemo morati da sačekamo.

Roma je pobedila Genou na debiju novog trenera rezultatom 0:2 u okviru 13. kola Serije A.

Konstantno je Vučica imala inicijativu tokom oba dijela meča. Poveli su čak gosti peko Mkhitaryana, ali je lopta udarili u ruku Abrahama i gol je poništen.

Poslije pola sata igra Shomuradov je pokušuao, ali je to bio neprecizan šut, preko gola.

El Sharaawy je imao nekoliko prilika, međutim ne dovoljno ozbiljnih da bi značajno ugrozile gol Genoe.

Jedinu valjanu šansu za domaće imao je Sturaro, koji je primio loptu u šesnaestercu, ali je iša posred gola i čuvar mreže je uspješno reagovao.

Roma je konačno povela u 82. minutu preko rezerviste Afena-Gyana. Mkhitaryan je poslao loptu baš kad treba, a ovaj zatresao mrežu.

To nije bilo sve. Mladi Gyan je postigao još jedan pogodak i to neodbranjiv, u petom minutu nadoknade.

Genoa je nastavila niz od sada 10 utakmica bez pobjede i nalazi se na 18. poziciji sa devet osvojenih bodova, dok je Roma peta sa 22 boda.