Oštrice se probudile, kad su već ispale: Sheffield slavio protiv Brightona i vratio kakvu-takvu nadu Fulhamu

Fudbaleri Sheffield Uniteda slavili su u posljednjem današnjem meču 33. kola engleske Premier lige rezultatom 1:0 protiv Brightona.

Oštrice su već i matematički ispale iz Premier lige, ali su večeras odigrale dobar meč i slavile protiv Galebova, koji se bore za opstanak.

Iako su mnogi očekivali trijumf gostiju, nije se dogodio ponajviše zahvaljujući raspoloženom Aaronu Ramsdaleu na golu Sheffielda.

Jedini gol na utakmici u 19. minuti postigao je David McGoldrick. U nastavku su gosti došli do poravnanja prvijencem mladog Poljaka Jakuba Modera, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

Ostalo je 1:0 tako da je Sheffield došao do 17. boda u sezoni. Brighton je ostao na 34, sedam više u odnosu na Fulham koji je prvi ispod crte.