Osma trka ovogodišnjeg MotoGP šampionata: Maverick Vinales pobjednik Velike nagrade Holandije

Maverick Vinales pobjednik je Velike nagrade Holandije, osme trke ovogodišnjeg MotoGP šampionata, javlja Anadolu Agency (AA).

Osma trka ovogodišnjeg  MotoGP šampionata: Maverick Vinales pobjednik Velike nagrade Holandije

Osma trka vožena je u Assenu, a Španac Vinales (Monster Energy Yamaha) trku je završio vremenom od 40:55.415.

Drugoplasirani bio je Marc Marquez (Repsol Honda) koji je za pobjednikom kasnio 4,854 sekunde.

Na trećem mjestu završio je Fabio Quartararo (Petronas Yamaha) koji je za Vinalesom kasnio 9,738 sekundi.

Velika nagrada Njemačke, deveta trka sezone vozit će se 7. jula.