Osijek nemilosrdan: Tuzla City doživio neviđen potop na Gradskom vrtu

Fudbaleri Tuzla Cityja su reprezentativnu pauzu koja je u toku, iskoristili da danas odigraju prijateljski susret s Osijekom na Gradskom vrtu.

Hrvatski prvoligaš je pokazao da je za dvije klase kvalitetniji tim, a ekipa iz Simin Hana je doživjela neviđen potop i poražena je s 8:2.

Domaći su već nakon tri minute imali prednost od 1:0, nakon što je Špoljarić asistirao Kamenaru, koji je pogodio za vodstvo Osiječana.

Bočkaj je u 20. minuti majstorski iz slobodnjaka matirao Fejzića za 2:0, a tri minute poslije je Špoljarić povisio na 3:0.

Nakon pola sata igre semafor je pokazivao rezultat od velikih 4:0, nakon što je pogodio Dugandžić, a onda je Jovo Kojić smanjio na 4:1.

U finišu poluvremena smo vidjeli i jednu zanimljivu situaciju, kada je VAR tehnologija, koja se danas koristila, poništila pogodak bh. kluba, pošto je Vojo Ubiparip igrao rukom.

Ramić je u 65. minuti smanjio na 4:2, ali je samo šest minuta veliku prednost domaćim vratio Mance. Bilo je to 5:2.

U finišu Osijek postiže još tri gola preko Špoljarića, Marića i Mancea za potpuni potop Tuzla Cityja…

Osijek – Tuzla City 8:2 (Kamenar 3’, Bočkaj 20’, Špoljarić 23’, 79’, Dugandžić 29’, Mance 71’, 90’, Marić 86’ / Kojić 35’, Ramić 65’)

Utakmicu je Tuzla City počeo u sljedećem sastavu: Fejzić – Nukić, Terzić, Kojić, Kovčić-Hasanović, Hadžanović-Nukić, Sesar, Crnkić-Ubiparip.