Osam poena Đedovića u porazu Bayerna od Reala, Fener slavio protiv Maccabija na gostovanju

Odigrane su večeras četiri utakmice šestog kola košarkaške Eurolige.

CSKA Moskva je na domaćem parketu slavio protiv Valencije (84:75). Ruski klub nije imao problema, a od druge četvrtine nije ispuštao prednost. James ih je vodio do trijumfa sa 17 poena, dva skoka i pet asistencija, dok je Clyburn dodao 15 poena, koliko je ubacio i Kalinić u redovima poražene ekipe.

Asvel je poražen na svom parketu od Žalgirisa (74:83). Francuski tim je otvorio utakmicu serijom od 7:0 i imao je prednost sve do četvrte dionice, kada su gosti preokrenuli i nisu dopustili iznenađenje. Najraspoloženiji je bio Grigonis sa 25 poena, dva skoka i tri asistencije, a Lekavicius ga je pratio sa 13 poena. Kahudi je ubacio 18 poena u poraženom timu, a Yabusele jedan manje.

Fenerbahce je napravio iznenađenje na gostovanju kod Maccabi Tel Aviva i slavio sa 65:75. Domaći su vodili velikim dijelom utakmice, ali Fener je odlično odigrao posljednjih deset minuta i došao do trijumfa. Wilbekin je ubacio 23 poena, ali to nije pomoglo izraelskom klubu, dok je kod gostiju Muhammed imao skor od 17 poena i po jednu asistenciju i skok.

Real Madrid je ostvario sigurnu pobjedu protiv Bayerna (100:82). Španski klub je vodio gotovo tokom cijelog susreta. Bavarci su u nekoliko navrata imali +1 i dolazili su do poravnanja, ali su pali skroz u posljednjoj dionici.

Carroll je vodio Real sa 19 poena, a Thompkins je dodao 16, te Llull 14. Baldwin je kod gostiju imao 18 poena, dva skoka i četiri asistencije, a 15 poena dodao je Reynolds. Nihad Đedović je za 23 minute ubacio osam poena, te imao skok i tri asistencije.