Osaka bez problema preskočila drugu prepreku, ozbiljan kiks Van Uytvanck, Tan završila u kolicima

Igrani su mečevi drugog kola Australian opena u ženskoj konkurenciji, a još uvijek aktuelna šampionka Naomi Osaka bez problema je preskočila i drugu prepreku u Melburnu.

Osaka je u duelu drugog kola u dva seta savladala Madison Brengle za svega 66 minuta igre. Japanska teniserka pobjedu je upisala rezultatom 6:0, 6:4.

Barbora Krejčikova je poslije poraza u finalu turnira u Sidneju odlično otvorila prvi grand slam u sezoni. Nakon trijumfa nad nad Andreom Petković, bez većih problema je završila posao i protiv Kineskinje Xiyu Wang. Bilo je 2:0, a po setovima 6:2 i 6:3.

Belgijanka Alison Van Uytvanck napravila je veliki kiks u drugom kolu jer je izgubila od 110. igračice svijeta Kineskinej Qiang Wang. Bilo je 2:1 za Wang i to poslije 1:0 za Belgijanku koja je prvi set lako dobila 6:2. Sve se okrenulo u drugom setu kojeg je Kineskinja dobila u taj brejku, da bi treći riješila u svoju korist 6:3.

Amanda Anisimova je izbacila 22. nosioca Belindu Benčić i to prilično lako. Švicarka je poslije pobjede nad Kristinom Mladenović lako izgubila prvi servis 6:3 dok je u drugom Anisimova slavila 7:5. Anisimovoj je ovo sedma uzastopna pobjeda u sezoni u kojoj je već osvojila turnir u Melburnu.

Ružne scene viđene su na meču Eline Svitoline i Harmony Tan, koja je na kraju predala meč u trećem setu kod rezultata 6:3, 5:7, 5:1. Francuska teniserka trudila se da završi meč unatoč bolovima, a na kraju više nije mogla stajati na nogama i iznesena je sa terena na kolicima.