Orlovi bolji od Galebova na Amexu: Mateta postigao prvijenac, Benteke donio trijumf u nadoknadi

Crystal Palace je večeras gostovao Brightonu na Amexu u utakmici 25. kola engleske Premier lige, a Orlovi su slavili golom u sudijskoj nadoknadi (1:2).

Na početku utakmice nije bilo većih šansi, a onda je u 28. minuti popustila odbrana Brightona, koji je primio gol na svom terenu nakon 344. minute. Jean-Philippe Mateta je pogodio za vodstvo Crystal Palacea od 0:1.

Francuski napadač, koji je došao kao veliko pojačanje iz Mainza, postigao je prvi gol za Orlove. On je 12. različiti strijelac za Crystal Palace ove sezone u Premier ligi. Samo ih više imaju Chelsea (15), te Manchester City i West Ham (po 14).

Ni u nastavku nije bilo mnogo uzbuđenja, a u 55. minuti Joel Veltman je izjednačio na 1:1. Za holandskog defanzivca ovo je bio prvi gol nakon aprila 2019. godine, tako da je pogodio nakon 62 utakmice (za Ajax i Brighton).

Brighton je bio blizu drugog gola, a šanse su imali Leandro Trossard, Danny Welbeck i Adam Lallana, ali je u sudijskoj nadoknadi Christian Benteke donio pobjedu Crystal Palaceu.