Omladinska Liga prvaka: Tuka postigao gol nade, juniori Zrinjskog poraženi u Danskoj

Juniori Zrinjskog poraženi su u prvoj utakmici play-offa Omladinske Lige prvaka u Danskoj protiv Midtjyllanda rezultatom 3:1.

Danski tim opravdao je ulogu favorita, te je pogocima Jensena u 15., Hansena u 60. i Isaksena u 81. minuti stekao veliko vodstvo od 3:0, ali je rezervista Tuka u 87. minuti ublažio poraz i tako ostavio određenu nadu Zrinjskom pred revanš utakmicu koja se igra 26. novembra u Mostaru.

Podsjetimo, Zrinjski je prethodno, u prvom kolu Lige prvaka, eliminisao mađarski MTK.

Midtjylland – Zrinjski 3:1 (Jensen 15’, Hansen 60’, Isaksen 81’ / Tuka 87’)

Midtjylland: Thorsen, Nwadike, Anker, V. Jensen, Andersen, Madsen, Martis, O. Jensen, Hansen (od 78. Lind), Isaksen, Simsir.

Zrinjski: Milović, Tiro (od 54. Mičeta), Šuta, Radoš, Ramljak, Čoko, Bošković, Bašić, Stanić (od 71. Tuka), Kurbaša (od 54. Bošnjak), Šilić.