Omladinska Liga prvaka: Juniori Zrinjskog pobijedili MTK, čekaju ih Skandinavci

Juniori Zrinjskog ostvarili su pobjedu protiv MTK Budimpešte u revanšu sa 2:0, a s obzirom na to da je prvi susret završen remijem (1:1) mostarski klub se plasirao u drugo kolo gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja Midtylland - Elfsborg.

Juniori Zrinjskog ostvarili su pobjedu protiv MTK Budimpešte u revanšu sa 2:0, a s obzirom na to da je prvi susret završen remijem (1:1) mostarski klub se plasirao u drugo kolo gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja Midtylland – Elfsborg.

U prvom poluvremenu Zrinjski je imao znatno više loptu u svom posjedu, međutim i gosti su imali neke prilike. Ivan Kurbaša je u 24. minuti doveo Plemiće u prednost od 1:0, a na odmor se otišlo tim rezultatom, koji je vodio mostarski klub dalje.

MTK Budimpešta je preuzeo kontrolu u drugom dijelu utakmice i oni su imali više loptu u svojim nogama, ali nakon samo četiri minute igre u nastavku Gabrijel Čoko je pogodio za 2:0. Zrinjski je uspio do kraja sačuvati taj rezultat i plasirati se u finale play-offa Omladinske Lige prvaka.

U drugom kolu čeka ih Midtylland ili Elfsborg. Prvu utakmicu dobili su Danci sa 2:1, a večeras od 18:30 igra se revanš. Utakmice drugog kola igraju se 6. i 27. novembra.