Olympiakos eliminisao Basaksehir iz kvalifikacija za Ligu prvaka, Ajax se namučio protiv PAOK-a

Olympiakos je eliminisao Basaksehir iz kvalifikacija za Ligu prvaka, a grčki klub pobijedio je u drugoj utakmici sa 2:0. Ajax se mučio sa PAOK-om i na kraju je prošao u play-off najjačeg klupskog takmičenja u Evropi, a Kopljanici su slavili sa 3:2.

U prvom poluvremenu Basaksehir je bio nešto opasniji, ali nije bilo pogodaka. U drugom dijelu, u 55. minuti Samedo je pogodio za 1:0, da bi u 78. minuti Valbuena iz penala pogodio za konačnih 2:0. Edin Višća odigrao je svih 90 minuta za Basaksehir i nosio je kapitensku traku.

Ajax se namučio protiv PAOK-a, ali su Kopljanici slavili sa 3:1 i prošli dalje. Prvi susret završen je 2:2. Biseswar je doveo grčki klub u prednost u 23. minuti, a u 32. dosuđen je penal za Ajax, no promašio je Tadić. Novi penal za domaće sviran je u 43. minuti, a ovaj put Tadić je bio siguran za 1:1.

PAOK je dugo čuvao rezultat koji ih je vodio dalje, a tek u 79. minuti Tagliafico je doveo u prednost Kopljanike. Treći penal za amsterdamski klub dosuđen je u 84. minuti, a Tadić je ponovo i postavio 3:1. U sudijskoj nadoknadi PAOK je došao do novog gola, koji je postigao Biseswar i 3:2 je bio konačan rezultat.

LASK Linz je i u drugom susretu slavio protiv Basela, a ovaj put sa 3:1 i tako prošao u play-off. Golove su postigli Ranftl, Goiginger i Raguž, a za goste jedini strijelac bio je Ademi.