Olimpik pobjedom protiv GOŠK-a iz Gabele izborio Premijer ligu BiH

Finalnu utakmicu Završnice doigravanja za ulazak u Premijer omladinsku ligu BiH na sarajevskoj Otoci su odigrali Olimpik i GOŠK iz Gabele.

Predhodnog dana u polufinalu Olimpik je visoko porazio Zvijezdu iz Gradačaca, 5:1, dok je GOŠK nakon penala bio bolji od ekipe Metalleghe BSI iz Jajca.

Puleni trenera Olimpika Samira Mekića su imali terensku premoč, imali više prilika od Gabeljana, ali nisu na otvaranju utakmice doći do vodstva. U 15. minuti nakon veoma dobre i brze akcije, kornera sa desne strane, slijedi centaršut Bećirbašića, Dedović je preciznim udarcem pogodio za 1:0.

I u drugom dijeli Olimpik je imao inicijativu, ali bez realizacije, a u 60. minuti strijelac gola za domaće Dedović je imao sjajnu šansu da poveća prednost Olimpika, ali je bio neprecizan, ostalo je 1:0. I puleni trenera GOŠK – a Zlatka Kojića su imali priliku za gol, ali je nisu iskoristili. Olimpik se plasirao u Premijer ligu BiH za juniore, a iz RS u Premijer ligu BiH će Rudar Prijedor koji je savladao Sutjesku rezultatom, 3:0 .

U utakmici za treće mjesto, Zvijezda iz Gradačca je savladala ekipe Metalleghe BSI, 4:2 (Terzić 5’ Mehić 30’ M. Hećimović 33’ 49’ / M. Brtan 15’ Marić 87’)