Olimpijske igre: Brazil umalo prokockao veliku prednost protiv Njemačke, briljirao Richarlison

Danas su igrane utakmice prvog kola grupne faze fudbalskog turnira Olimpijskih igara u Tokiju, a najzanimljiviji meč bio je na kraju današnjeg programa. Brazil je u sjajnoj utakmici savladao Njemačku rezultatom 4:2.

Brazilci su sjajno počeli utakmicu. Za samo pola sata Richarlison je postigao ha-trick. Fudbaler Evertona pogađao je u 7., 22. i 30. minuti. U sudijskoj nadoknadi Cunha je promašio penal, a pored toga Brazil je imao još šansi, tako da je prednost mogla biti još ubjedljivija.

Nijemci su smanjili na 3:1 preko Amirija u 57. minuti, a samo šest minuta poslije Arnold je dobio drugi žuti karton. Iako su bili sa igračem manje, uspjeli su doći do još jednog gola. Ache je pogodio za 3:2 u 83. minuti i vratio uzbuđenje u susret.

Brazil se u nastavku ispromašivao, ali Nijemci nisu imali snage to kazniti do kraja susreta. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade Paulinho je postavio konačan rezultat utakmice od 4:2.