Odluka o prvaku Turske u sedmom meču: Fenerbahce izborio majstoricu ubjedljivim trijumfom

Košarkaši Fenerbahcea slavili su sa 85:69 protiv Anadolu Efesa na svom parketu, u šestom susretu finalne serije za prvaka Turske.

Dobili su puleni Željka Obradovića prvu četvrtinu sa 17:14, da bi do poluvremena Efes spustio zaostatak na pola koša.

Tijesno je bilo u trećoj dionici, u posljednju se ušlo sa samo pola koša prednosti u korist Fenera.

A onda, Marko Gudurić je pomogao Fenerbahceu da se odlijepi na startu posljednje četvrtine. To je pokrenulo domaći sastav, koji je uvećavao prednost iz minuta u minut do samog završetka meča.

Na kraju ubjedljiva pobjeda Fenera od 85:69, u čijim redovima se istakao sjajni Gudurić sa 21 poenom i šest skokova.

Pratili su ga Melli sa 14 poena, Sloukas i Dixon sa po 11, dok su po 10 dodali Mahmutoglu i Kalinić.

Kod Efesa 16 poena Larkina, po 12 su dodali Vasa Micić i Kruno Simon, dok je 11 poena dodao Dunston.

Sedma i odlučujuća utakmica igrat će se u Sinan Erdem Domu u petak.